Sudocrem

Azda najznámejším krémom na trhu určeným na ochranu pokožky je Sudocrem – ochrana pokožky detí a dospelých. Jeho názov sa nám v podvedomí spája skôr s  ochranou detskej pokožky proti plienkovým zapareninám, no veľmi široké využitie má aj pri problémoch dospelých – akné, ekzémy, zapareniny, rany, strie, popáleniny a mnoho ďalších nepríjemných príznakov, ktoré zmierni a postupne odstráni a vaša pokožka sa opäť zregeneruje.

Zloženie, účinné látky a veľkosť balenia Sudocrem

Najrozšírenejší podtitul Sudocremu je zinková masť. Tento prívlastok si získal vďaka významnému zastúpeniu oxidu zinočnatého vo svojom zložení. Vo svojom jedinečnom zložení, ktoré zabezpečuje vynikajúce účinky krému, obsahuje však omnoho viac účinných zložiek zabezpečujúcich opätovnú regeneráciu vašej pokožky.

 1. Oxid zinočnatý: prvok veľmi rozšírený v kozmetike, je pridávaný do mydiel a krémov proti akné. Má formu bieleho prášku bez zápachu s úžasnými vlastnosťami – tvorí ochrannú bariéru pokožky, má antibakteriálny účinok, zabezpečuje ochranu pred UV žiarením, má sťahujúce účinky , zabraňuje strate tekutín počas procesu regenerácie pokožky.
 2. Lanolín: je to tuk získaný z ovčej vlny využívaný v kozmetike vďaka týmto vlastnostiam – zmäkčuje a zvláčňuje pokožku, čím udržiava jej vlhkosť, zároveň ju zjemňuje, ošetruje a ochraňuje. Lanolín sa ľahko vstrebáva, preto je vhodný na suchú, citlivú a popraskanú pokožku.
 3. Benzyl benzoát, benzyl cinamát: podporujú rast epitelových buniek kože.
 4. Benzyl alkohol: je veľmi často využívaný v prírodnej kozmetike ako vonná látka či konzervačný prostriedok, ktorý sa bežne vyskytuje v prírodnom prostredí, a to v niektorých rastlinách, ovocí a esenciálnych olejoch. Táto prírodná látka má hneď niekoľko účinkov – antiseptický účinok, zabraňuje množeniu baktérií a zmierňuje pocit pálenia.

Veľkosti balenia Sudocrem: Sudocrem má na trhu niekoľko veľkostí, najmenším je Sudocrem 60g, ktorý si môžete zakúpiť skôr na otestovanie jeho účinkov, z hľadiska dlhodobého používania sa odporúčajú väčšie a zároveň cenovo výhodnejšie balenia Sudocrem 125g, 250g a 400g.

Ako používať Sudocrem

Sudocrem má formu krému, ktorý sa aplikuje na pokožku v jemnej vrstve. Pre lepšie vstrebanie sa odporúča aplikovať krúživými pohybmi. Počet aplikácií závisí od povahy vášho problému, teda od dlhodobého či krátkodobého použitia.

V prípade krátkodobého používania, teda jednorazového problému, bude postačovať menší počet opakovaní nanášania krému.

V prípade dlhodobého používania sa krém nanáša na očistenú pokožku, a to vo frekvencii 3 až 5-krát denne.

Účinky a indikácie Sudocrem

Sudocrem je určený ako pre deti, tak i pre dospelých na širokú škálu problémov s pokožkou. Krém možno užívať aj každodenne na ochranu vašej i detskej pokožky. Sudocrem má antibakteriálne a zvláčňujúce účinky čím sa predurčuje na každodenné použitie.

Účinky Sudocremu:

 1. Prevencia a liečba detských plienkových zaparenín –  najznámejším účinkom Sudocremu je ochrana detskej pokožky pod plienkou pred dráždivým účinkom látok z moču a stolice. Avšak ani pri deťoch to nie je jediný účinok, krémom sa často potierajú podráždené miesta pokožky či miesta s ekzémom.
 2. Kožné ochorenia typu akné, ekzém bez výskytu hnisavého zápalu pokožky
 3. Iné kožné problémy a podráždenie pokožky ako napríklad ošetrenie malých popálenín, omrzlín a oderov, ošetrenie pokožky podráždenej holením či depiláciou, preležaniny a zapareniny.
 4. Podráždená pokožka vonkajšími činiteľminapríklad uštipnutie hmyzom či slnkom spálená pokožka.

Nepoužívajte Sudocrem, ak:

– ste alergický a hocijakú zložku Sudocremu (v tomto prípade je potrebné dôkladné preštudovanie zloženia)

– v prípade výskytu otvorenej rany, hrozí riziko podráždenia a spomalenia procesu liečby

– v prípade výskytu hnisajúceho zápalu pokožky

– v prípade vzniku alergickej reakcie, vtedy je potrebné prerušenie aplikácie krému a konzultácia s lekárom

Sudocrem je určený len na vonkajšie použitie! Dbajte na správne použitie krému.

Možné vedľajšie účinky

Špeciálne vedľajšie účinky týkajúce sa užívania krému Sudocrem výrobca neudáva, avšak pri neadekvátnom nadmernom použití sa môžu individuálne vyskytnúť nasledujúce príznaky:

– nadmerne zvláčnená pokožka

– podráždená pokožka

– alergická reakcia

Ako uchovávať Sudocrem

Sudocrem uchovávajte v pôvodnom uzatvárateľnom obale, náročnosť uchovávania je inak nenáročný.

Sudocrem je potrebné spotrebovať do jedného roku od jeho otvorenia.

Krém po použití vždy uzavrite.

Uchovávajte mimo priameho slnečeho žiarenia, mrazu a vlhkosti. Sudocrem nepoužívajte po exspiračnej dobe.

Výrobca a pôvod lieku

Výrobcom krému Sudocrem je TEVA Pharmaceuticals Industries, celosvetovo známa farmaceutická spoločnosť. V našej krajine je liek zapísaný pod značkou TEVA Pharmaceuticals Slovakia.

Dostupnosť krému Sudocrem

Krém Sudocrem je veľmi známy po celom Slovensku a nepatrí do skupiny liečiv. To znamená, že Sudocrem je dostupný nielen v sieti lekární, ale aj v drogériách a v kozmetických predajniach. Tam však spravidla nemajú všetky dostupné veľkosti balení, preto odporúčame cenovo najvýhodnejšie väčšie balenia dostupné v online lekárňach. Problém s veľkosťou balenia je minimalizovaný, pretože krém je väčšinou skladom. Zo zásady tu opäť platí, že väčšie balenia sú cenovo výhodnejšie s možnosťou dopravy zdarma. Pri kúpe cez online lekáreň sa nemusíte báť o originalitu krému.

Postup pri objednávke cez internet

 • vyberiete si veľkosť balenia Sudocrem a počet balení
 • vyplníte svoje osobné údaje vrátane adresy doručenia zásielky
 • zadáte spôsob úhrady a doručenia
 • potvrdenie objednávky, prípadne platba a tovar

Skúsenosti a hodnotenie krému Sudocrem

Sudocrem patrí medzi veľmi populárnu značku krému najmä medzi mamičkami. Nič si neporadí so zapareným zadočkom vášho dieťatka lepšie, ako Sudocrem.  Mamičky ho však často používajú aj na iné časti tela dieťatka, ktoré sú podráždené alebo zaparené.

Veľkej obľube sa Sudocrem teší aj u dospelých užívateľov. Dlhodobé problémy s kožnými ťažkosťami, napríklad ekzémom, akné  či preležaninami sú vyriešené. Využíva sa taktiež na drobné odery, popáleniny, omrzliny, bodnutí hmyzom či spálenie od slnka. Sudocrem je obľúbený vďaka svojím účinkom, príjemnej jemnej vôni i minimálnym prejavom vedľajších účinkov.

Alternatívy Sudocrem

Ak nemáte po ruke práve Sudocrem, môžete siahnuť aj po podobných produktoch alebo krémoch. Jednou z alternatív je Galvex. Jedná sa o gáfrovú masť, ktorá obsahuje ichtamol, ale aj zinok. Určený je na ekzémy, psoriázu, ale aj zápal žíl v povrchovej forme. Výhodou je nízka cena, v online lekárňach nájdete Galvec v cene do dvoch eur. Nevýhodou je zápach krému – vôňa je veľmi subjektívna a skrátka nemusí sadnúť každému.

galvex gáfor