Potraviny na erekciu, ktoré fungujú

Problémy s erekciou sa vyskytujú nielen u starších mužov, ale aj tých skôr narodených. Hlavným dôvodom pritom môžu byť zlé stravovacie návyky, oslabená imunita, nízka hladina testosterónu či psychické problémy a nízke sebavedomie. Pokiaľ patríte aj vy medzi mužov, ktorí majú problémy s erekciou alebo chcete jednoducho takejto nepríjemnej situácii predísť, ste tu správne. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme druhy potravín, ktoré majú preukázateľný vplyv na ľahší prietok krvi a produkciu oxidu dusnatého, ktoré sú pre zlepšenie erekcie zásadné.

Ešte predtým musíme však upozorniť, že pokiaľ máte nízku hladinu testosterónu, nebude efekt potravín na erekciu pre vás dostatočne účinný a pokiaľ máte problémy s erekciou, ako prvé by ste sa mali zamerať na optimalizáciu hladiny testosterónu a konzultovať váš stav s lekárom. V rámci prevencie sú však potraviny na erekciu nápomocné – nie však po jednom užití, ale samozrejme, ak zmeníte svoj jedálniček a budete sa takto zdravšie stravovať po dlhší čas.

Navyše, väčšina surovín, ktoré majú podporný účinok na erekciu, potenciu či libido, blahodarne pôsobia aj na ďalšie oblasti ľudského zdravia. Vyváženou a pestrou stravou dodáte svojmu telu potrebné vitamíny a minerály a ďalšie prospešné látky. Ak sa vám aj toto bude zdať málo, môžete siahnuť po niektorom z prírodných prípravkov na erekciu, ktoré sa v kombinácii so zdravou stravou osvedčujú najviac. Poďme sa teda spoločne pozrieť na jednotlivé potraviny, ktoré pomôžu a hlavne podporia vašu erekciu.

Najlepšie potraviny na erekciu

Mäso a ryby

Mäso všeobecne (aj hydina, aj červené mäso) a takisto aj morské plody pozitívne vplývajú na erekciu. Sú zdrojom koenzýmu Q10, čo je zlúčenina, ktorá pomáha udržať hladinu oxidu dusnatého v našom tele na požadovanej úrovni. Pomáha tiež zlepšiť výkon, potláčať migrény a podporiť zdravie srdca. Najvyššiu koncentráciu koenzýmu Q10 majú vnútornosti, hovädzie, kuracie i bravčové mäso, ako aj makrela či losos.

Ryby sú tiež vynikajúcim zdrojom omega 3 mastných kyselín, ktoré pozitívne vplývajú na náš cievny systém. Obsahujú aj ďalšie prospešné látky ako sú aminokyseliny a minerály, ktoré si naše telo vyžaduje najviac. Z hľadiska erekcie sú najlepšie morské druhy ako losos, treska, tuniak, halibut či makrela. Aj ustrice či krevety sú prospešné pre váš penis, erekciu či zvýšenie chuti na sex. Silným afrodiziakom sú aj mušle, ktoré podporia ženské aj mužské libido.

Orechy a pistácie

Množstvo druhov orechov dokáže podporiť zdravie človeka v mnohých oblastiach. Týka sa to samozrejme aj erekcie, potencie, plodnosti či libida. Či už konzumujete vlašské orechy, lieskové orechy, mandle, kešu oriešky, arašidy či pistácie. Všetky obsahujú dôležité aminokyseliny (najmä L-arginín), minerály (zinok) a tiež omega-3 mastné kyseliny, ktoré blahodarne vplývajú na mužskú potenciu.

Semená a ovsené vločky

Sú to vynikajúce potraviny na erekciu, pretože obsahujú látky, ktoré majú nemalý vplyv na kvalitu erekcie a kardiovaskulárny systém. V tomto ohľade vynikajú najmä tekvicové, slnečnicové a ľanové semienka, ovos a ovsené vločky sú skvelým zdrojom viacerých užitočných látok a patria medzi najzdravšie potraviny vôbec. Obsahujú minerály, vitamíny, antioxidanty, vlákninu a na erekciu prospešnú aminokyselinu L-arginín, ktorý pomáha zlepšovať prietok krvi v tele tým, že zvyšuje hladinu oxidu dusnatého. Aj vďaka tomu možno nájsť extrakty z tejto rastliny aj v niektorých prírodných prípravkoch na erekciu, napríklad v Stoporex.

Korenie a bylinky

Kvalitnú erekciu si môžete zabezpečiť aj príjmom vhodného korenia. Sami poznáte pocit, keď vám konzumácia chilli alebo čierneho korenia navodí okamžitý pocit tepla ako dôsledok lepšieho prekrvenia tkanív. Okrem štipľavého korenia sa v tomto smere taktiež môžete spoľahnúť na zázvor či kardamón. Šafran sa zas odporúča konzumovať mužom, ktorí majú problémy s erekciou a potenciou kvôli zvýšenému psychickému napätiu. Vaše sexuálne zdravie tiež umocní bazalka, mäta, škorica, vanilka, aníz, klinčeky, muškátový orech či koriander a rozmarín.

Horká čokoláda a kakao

Kvalitnú čokoládu si rozhodne odopierať nemusíte. Kakao totiž obsahuje látky, ktoré majú veľký vplyv na naše sexuálne zdravie. Či už sú to flavonoidy (antioxidanty, ktoré pozitívne vplývajú na kardiovaskulárny systém) a ďalšie látky ako teobromín, ktorý podporuje a zvyšuje prietok krvi v cievach aj koncentráciu oxidu dusnatého a má stimulačné účinky. Všetky tieto látky priaznivo pôsobia na zlepšenie prekrvenia penisu a na hormonálnu hladinu, čo zas priaznivo vplýva na erekciu.

Zelený alebo čierny čaj

Čierny čaj má kvôli vysokému obsahu antioxidantov priaznivý vplyv aj na náš kardiovaskulárny systém, čo sa v konečnom dôsledku odráža aj v lepšom prekrvení penisu a jeho stoporenia. Čaj sa v niektorých prípadoch hodí viac ako káva, za vyskúšanie stojí Matcha čaj, prípadne legendárny Yerba maté.

Citrusové plody, melón a granátové jablko

Ovplyvniť kvalitu vašej erekcie môžu aj citrusové plody ako citróny, limetky, pomaranče či grepy, ktoré obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, ktorý je perfektný pre cievy a srdce vďaka svojim silným antioxidačným účinkom. Červený melón zas obsahuje aminokyselinu Citrulín, priamo podporujúcu oxid dusnatý, ktorý je dôležitý pre stoporenie penisu. Tento istý účinok má aj granátové jablko.

Listová zelenina

Špenát, kapusta, rukola a ďalšie sú zdrojom nitrátov, ktoré sa v tele menia na oxid dusnatý. Ich pravidelnou konzumáciou dosiahnete optimálnu hladinu oxidu dusnatého v krvi a v tkanivách, čím podporíte aj svoju erekciu. Takisto sa s tým spája nižšie riziko srdcových ochorení a poklesu kognitívnych funkcií. V prípade špenátu by malo ísť o čerstvý špenát, nie o mrazený, ktorý obsahuje týchto látok menej.

Cesnak, cícer

Cesnak sa často používa ako prevencia vysokého krvného tlaku, cholesterolu či srdcovocievnych ochorení. Jeho antikoagulačné vlastnosti zaistia dostatok prietoku krvi do vášho penisu a pár strúčikov cesnaku pred penisom môže dokázať skutočne zázraky (ak vám neprekáža zápach z úst pri milovaní, samozrejme.).

Cícer patrí vďaka svojim nutričným hodnotám medzi najkvalitnejšie potraviny rastlinného pôvodu a právom ho preto môžeme zaradiť medzi top potraviny na erekciu.

Avokádo

Vedeli ste, že avokádo v preklade znamená semenník? A nie je to len tým, že jeho plody semenníky nápadne pripomínajú. Látky, ktoré avokádo obsahuje, totiž prospievajú celej pohlavnej sústave (nielen semenníkom). Avokádo je tiež zdrojom zdravých tukov, zinku, draslíka a množstva vitamínov.

Cvikla

Je výborná na čistenie krvi a je to aj perfektné afrodiziakum, ktoré dokáže napomôcť pri oslabenej erekcii, pretože obsahuje množstvo dusičnanov, ktoré sa v našom tele menia na oxid dusnatý – známy „rozširovač“ našich ciev.

Potraviny, ktoré škodia erekcii

Rovnako, ako existujú potraviny, ktoré zlepšujú erekciu, nájdu sa aj také, ktoré priam erekcii škodia. Medzi nimi sú sladké a slané potraviny – obsahujú nadmerné množstvo cukru a soli, takže by ste sa ich konzumácii v nadmernom množstve mali vyhnúť. Inak sa to môže odraziť na slabšom prietoku krvi a potlačení rôznych sexuálnych funkcií, vrátane erekcie.

Zo svojho jedálnička by ste tiež mali vynechať biele pečivo, resp. bielu múku – látky obsiahnuté v bielej múke znižujú priepustnosť ciev a cirkuláciu krvi a dokonca potláčajú libido či produkciu testosterónu. Mastné jedlá zas spôsobujú poruchy metabolizmu, zvyšujú zlý cholesterol a znižujú energiu v tele. Rovnako ako aj polotovary, hranolčeky, vyprážané a mastné jedlá či margarín.

Alkohol možno považovať za príjemné afrodiziakum, pokiaľ ho pijete s mierou. V opačnom prípade vám hrozí erektilná dysfunkcia – pri chronickom a častom pití, ako aj pri používaní iných drog. Najhoršie na erekciu pôsobí tvrdý alkohol, ale aj pivo. Relatívne menej škodlivé je víno.

Ako zlepšiť a podporiť svoju erekciu

Zlepšiť a podporiť svoje sexuálne zdravie sa dá aj bez nutnosti návštevy lekára. Stačí, ak popracujete na svojej životospráve, obmedzíte stres a únavu, začnete sa viac hýbať a podporíte zvýšenie testosterónu vo svojom tele – či už výberom vhodných potravín alebo výživových doplnkov na zlepšenie erekcie, zvýšenie libida, sexuálnej chuti a výdrže ako Stoporex.

Stoporex Prolong